0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Dinkel%20Çim%20Suyu
Organik Dinkel Çim Suyu
Ürün Kodu : 55
284.33 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
ML
250ml


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Dinkel Çim Suyu –Organic Dinkel Grass Juice

Mevsiminde özenle hasat edilen  Organik Atalık Dinkel Buğdayından çimlendirilmiş buğday çimleri Soğuk Sıkım yöntemi ile elde edilmiş Dinkel Çim suyu, geleneksel yöntemlerle elde edilir.
Oluşumundan sonra süzülen Buğday çimi suyu organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir.
Soğuk Sıkım  yöntemi ile içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. 

Buğday çimi suyu gıda takviyesi değil yaşamsal bir içecektir. Toprakta varolan 102 mineralden 92 sini emerek kendi bünyesine alır.Araştırmalar sonucunda buğday çimi suyunun içinde, insanın ihtiyacı olan100’den fazla besin maddesi tespit etmiştir. Ayrıca tek başına buğday çimi suyunun bir insanın haftalarca besin ihtiyaçlarının tümünü karşılamaya yeterli olduğu sonucuna varmıştır. Buğday çiminin önemi, öncelikle yapraklarının yeşil görünmesini sağlayan KLOROFİL içeriğinden gelir. Buğday çimi yenilebilir canlı klorofil olduğu için bildiğiniz en uygun, en zengin doğal kaynaktır. İçeriğindeki klorofil oranı %70’i bulur.

Dünya üzerindeki besin değeri en yüksek içecek. Tam buğdayın filizlendirilip toprağa ekilmesinden elde edilir. Çok uzun yıllar boyunca terapi ve besin takviyesi amacıyla kullanılmıştır, özellikle Dr. Ann Wigmore ve onun liderliğinde kurulan enstitülerde kanser ve MS gibi kronik hastalıkları iyileştirmek amaçlı kullanılmıştır. Hippocrates Health Institute’da okurken, bunun içinde bir banyo yapmadığımız kalmıştı. İçecek, implant, deodorant, kesiklerin böcek ısırıklarının üzerine topik, saç ve yüz maskesi, daha aklınıza ne geliyorsa her şekilde kullandık çim suyunu. Beni en çok etkileyen kısmı, verdiği enerjiydi. Hiç bir şeyle kıyaslanamayacak kadar çok enerji ve tazelik veriyordu kesinlikle, kullanan herkeste aynı etkiyi yarattığını görme şansım oldu. Bunu içenlerin nasıl günden güne gençleştiklerini görmek inanılmazdı. Taze sıkılmış olanı içerdiği canlı enzim seviyesi yüzünden en etkilisi olarak bilinir.

Tarihçesi: Bitkilerin yeşil suyu halk ilacı olarak binlerce yıldır kullanılmaktadır. Anadolu’da buğday kutsal sayıldığı için doğrudan yere konmaz, buğday çimi de kesilip çiğnenir. Birinci Dünya savaşında Almanya’nın köylerinde kadınların askerlerin yaralarını yeşil ot posalarıyla sardıkları da bilinir. Ancak doğadan gelen şifaya dair neredeyse tüm kadim bilgiler yok olmaya yüz tutmuşken nasıl oldu da buğday çimi suyu bilgileri günümüze kadar ulaştı ve mucize gıda ismi altında hayatlarımıza girmeyi başardı. Bunun için en önemli isim Dr Ann Wigmore’dan bahsetmeliyiz. The Wheatgrass Book’ adlı kitabında Dr. Ann Wigmore buğday çimi suyunun her bir hücreyi beslemesi, DNA hasarını nasıl tamir ettiğini ve toksin atılmını nasıl sağladığını bilimsel araştırma sonuçlarıyla anlatmaktadır. Boston’da bugün dünyanın en ileri gelen sağlık kurumlarından biri olan Hippocrates Health Inst.u 1961 yılında kuran Dr. Ann Wigmore yıllarca hastaları üzerinde buğday çimi suyunu kullanarak iyileşmelerini sağlamıştır. Hippocrates Sağlık ve Tedavi Merkezi bugün dünyanın önde gelen detoks ve alternatif tedavi merkezlerinden biridir. Petiçim olarak da yetiştirme ve üretme şeklini kendimize örnek aldığımız kurumdur. 


Buğday çimi yoğun miktarda klorofil barındırır. İçerdiği vitamin ve mineraller nedeniyle iyi bir besin takviyesi olarak görülmektedir. A, C ve E vitaminlerine de sahip olan buğday çimi, potasyum bakımından da zengindir.Ayrıca demir, kalsiyum ve fosfor gibi birçok minerali de bünyesinde barındırır. Bu besleyici gıda, iyi bir lif kaynağı olarak da öne çıkmaktadır. Buğday çimi, içindeki besin ögeleriyle gün geçtikçe adından daha çok söz ettirmektedir.

Buğday Çiminin Faydaları Nelerdir?

Buğday çimi suyu faydaları arasında en çok bilineni, vücut için arındırıcı bir etkiye sahip olması ve vücudun toksinlerden arınmasında önemli bir yardımcı görevi üstlenmesidir. Bağışıklık sistemini güçlendirmesi de buğday çimi faydaları içinde ilk sıralarda yer almaktadır. Sindirim sistemini rahatlatır, mide ve bağırsakların düzgün çalışmasına yardım eder.  Buğday çimi metabolizmayı hızlandırır ve ayrıca güçlü bir de lif kaynağıdır. Bu nedenlerden ötürü formuna dikkat edenler tarafından tüketilebilse de zayıflama açısından direkt bir etkisi yoktur. Buğday çimi kürü ve buğday çimi suyu diyeti gibi önerilere rağbet etmemeniz ve kilo alma problemleriniz için mutlaka doktorunuzdan yardım almanız tavsiye edilir. İçeriğindeki yoğun demir miktarı ile demir eksikliği gibi sorunların çözülmesine destek olabilmektedir. Ağız ve diş sağlığı üzerinde oldukça olumlu etkileri bulunmaktadır. Buğday çimi suyunun cildin yenilenmesine yardımcı olduğu düşünülmektedir. Buğday çimi kanser hastaları tarafından merak edilen ve araştırılan bir besindir. Bu gıdanın kansere iyi geleceğine dair bir kanıt yoktur. Kanser gibi ciddi bir rahatsızlığa sahip olanlar, mutlaka donanımlı hastanelerde tedavi görmeli ve buğday çimi de dahil olmak üzere yiyecekleri gıdaları uzman doktorlarına danışıp tüketmelidir. Sahip olduğu vitamin ve minerallerden en iyi şekilde faydalanmak ve olumsuz etkilerden kaçınmak için, buğday çimini ve buğday çimi suyunu doktor kontrolünde tüketiniz.

 1 bardak Buğday çim suyu, 1,5 kilo yeşil yapraklı sebzenin sahib olduğu besin değerine sahiptir.%70 oranında önemli bir kan yapıc olan klorofil içerir. Klorofil anti bakteriyeldir. Klorofil anti-bakteriyeldir. Klorofil kanda oksijen taşıyan hemoglobinin hammaddesidir.Buğday Çimi suyu, İçerisinde bulunan bol miktarda vitamin ve mineral güçlendirici etkiyi ortaya çıkarıyor.buğday çiminde, aynı ağırlıktaki taze portakaldan 60 kat daha fazla C vitamini ve Ispanaktan 8 kat daha fazla demir bulunuyor. Bunlar dışında içerisinde bol miktarda A, E, B2, B5, B6, B7, B1 vitaminlerini ve fosforu barındırıyor. Besin değerlerinin bu denli yüksek olması, hastalıklara karşı vücudunuzda koruyucu etki yaratıyor.

Buğday çiminde 20 çeşit amino asit, diğer gıdalarda bulunmayan yüzlerce farklı enzim var. Metabolizmayı uyarıyor. tiroid bezlerinin sağlıklı çalışmasını sağlıyor.Lenf sistemini temizliyor.Kalbin fonksiyonlarını destekliyor.Kan basıncını normalleştiriyor.Kolesterolü düşürüyor. İç organlarımızı özellikle rahmi, akciğerleri, karaciğeri, böbrekleri ve bağırsakları temizliyor. Sindirim sisteminde kötü koku yapan bakterileri yok ediyor.

Buğday çimi, havuç suyu ve diğer meyve ve sebzelerle karşılaştırıldığında muhteşem bir toksin attırıcıdır.Buğday çimi suyu kabızlık tedavisinde ve bağırsakların sağlıklı tutulmasında çok etkilidir.Her gün içilen bir doz buğday çimi suyu yaklaşık 2 kg taze yeşillik tüketmiş kadar besin almaya yakındır.Metabolizmaya tonik etkisi yapar.Tiroid bezlerinin sağlıklı çalışmasını destekler.Lenf sistemine temizlenme desteği verir.Sıvı klorofil vücuttaki ilaç kalıntılarını temizler.Kalbin fonksiyonlarını arttırmaya yardımcıdır.Kan basıncını normalleştirir.Kanın hücrelere oksijen taşıma kapasitesini artırır.Kalsiyum, demir, fosfor, magnezyum kaynağıdır. 

Buğday çimi suyunu Nasıl içeceğim?

Günlük minimum miktar 1 shot bardağı (30-50 ml arası) olmalı. Terapi amaçlı içiyorsanız, günlük 170-290 ml e kadar çıkabilirsiniz. Kolon implantı olarak da kullanılıyor. Topik olarak da yüz maskesi ve böcek ısırıkları için güzel bir alternatif. Mutlaka aç karına için, 15-20 dk sindirilmesini bekleyin. İçmenin en iyi yolu ağızda çalkalayarak içmektir, böylece ağızdaki enzimlerle karışır. Ağızdaki yaralar ve boğaz ağrıları için de gargara yapılabilir çok etkilidir. İlk defa içecekseniz, 30 ml ile başlayın ve miktarı alıştırarak arttırın. Çok güçlü ve konsantre olduğundan, mide bulantısı yapabilir, bu vücuttaki toksinlerden kaynaklanır.

Buğday Çimi Zararları Nelerdir?

Buğday çimi suyu özelikle ilk kez içildiğinde mide bulantısı yapabilir. Bunun dışında, çim alerjisi olanlar buğday çimi tüketmemelidir. Bu gıda piyasada, buğday çimi tozu ya da organik buğday çimi tozu gibi birçok farklı şekilde karşınıza çıkabilir.

Alerjen Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.


Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.


Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
çimsuyuneyeiyigelirçimsuyunekadariçilmelibuğdayçimsuyufaydalarıorganikdinkelçimsuyubuğdayçimifaydalarıkanseriçinbuğdayçiminasılyapılırbuğdayçimsuyunasılyapılırkatkısızorganikçimsuyu
BENZER ÜRÜNLER
  
  
Organik Çim Sirkesi
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.