0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Çilek%20Kurusu
  • Organik%20Çilek%20Kurusu
Organik Çilek Kurusu
Ürün Kodu : 896
90.53 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
40gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Çilek Kurusu  – Organic Dried Strawberry
Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Çilekleri geleneksel yöntemlerle güneşte ve gölgede kurutularak katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir.
Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. 
Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Çileğin Faydaları Nelerdir?

İçerdiği mineraller sayesinde kemik sağlığının korunmasını sağlar.Birçok kanser türüne karşı koruyucudur. İçerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde vücuttaki serbest radikalleri yok eder.İçerdiği polifenol flavonoidler sayesinde vücuttaki stres miktarı azalır.İçerdiği folik asit sayesinde kandaki homosistein denilen damarların tıkanmasına neden olan aminoasit oranının düşük kalmasını sağlar böylece damar sertliğini önler.İçerdiği kuersetin ile kötü kolesterolü düşürür. Alerji ve astım hastalıklarının etkilerini minimuma indirir.Kabızlığa iyi gelir, su ve lif içeriği bağırsakların çalışmasını sağlar.Vücuttaki enfeksiyonu azaltır.Glisemik indeksi düşük olduğu için diyet sırasında kullanılan meyveler arasındadır. Vücuttaki yağın yakılmasını ve hızlı kilo verilmesini sağlar.İçerdiği C vitamini gözleri güneş ışınlarına karşı korur, ayrıca birçok göz hastalığına yakalanma riskini düşürür.İçerdiği folik asit nedeniyle hamile kadınlar için faydalıdır.İçerdiği biyotin saç ve tırnak sağlığı için önemlidir.Düşük glisemik indeksli olması sayesinde şeker hastası olanların yiyebileceği bir meyvedir. Şeker hastalığına yakalanma riskini de azaltır.Folat açısından zengin olduğu için kansızlığa iyi gelir.İçerdiği C vitamini sayesinde hafızayı kuvvetlendirir ve diş etlerinin sağlıklı kalmasına neden olur. Erkeklerde sperm sayısının yükselmesini sağlar.Cilt yaşlanmasını geciktirir.Güneş ışınlarına karşı koruma sağlar.Uzun süre tok tuttuğu için diyet listelerinde yer alır.

Kuru Çileğin Faydaları Nelerdir?

 Çilek kurusu atıştırmalık olarak ve ara öğün olarak mükemmel bir besindir. Fosfor zengini olan kuru çilek, damar yollarını açma özelliğine de sahiptir. Mikroplarla savaşma konusunda vücuda destek olan güçlü antioksidan etkisi vardır. Toksinleri arındıran bir kuru meyve çeşidi olarak kanser riskini de azaltır. Çilek kurusu  A, B, C ve K vitaminleri açısından zengindir. Çilek kurusunu hayatınıza dâhil ederseniz sağlık açısından birçok faydasını görürsünüz; Vücudun güçlenmesini sağlar enerji verir. Antioksidan etkisiyle mikroplara karşı direnç sağlar.Damar tıkanıklığını önler ve kolesterolü düşürür.Kanı temizleyerek sağlıklı kan dolaşımını destekler. Ağız kokusunu giderir ve diş etlerini güçlendirir. Karaciğer rahatsızlıklarına ve cilt sağlığına iyi gelir. İçerdiği yüksek miktardaki C vitamini sayesinde, 10-11 tanesi günlük C vitamini ihtiyacımızın yarısını karşılar. 

çilek, dünyadaki en popüler, canlandırıcı ve besleyici doğal ürünlerden biridir. Bu tatlı, hafif ekşi meyveler inanılmaz hücre takviye içeriğine sahiptir ve glikozun seviyesinin yükselmesine sebep olmaz, dolayısı ile diyabetli bireyler için ideal bir seçimdir. Herhangi bir beslenme rejimine güvenli ve lezzetli bir katkı sağlar.

Çilekler sayısız tıbbi avantaj sunar. WHO (Dünya Sağlık Örgütü), günde 400 gram meyve ve sebze yemenin koroner hastalık, diyabet ve kanser tehlikesini azaltabileceğini önermektedir.

Çilekler muhteşem bir C vitamini ve manganez kaynağıdır ve ayrıca iyi miktarda folat (B9 vitamini) ve potasyum içerir. Kalp sağlığı ve glikoz kontrolü için faydaları olabilecek hücre takviyeleri ve bitki bileşikleri bakımından son derece zengindirler.

Kolesterolü Düşürmek Koroner hastalık, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde her yıl bir milyon kişinin yaşamının büyük bir bölümünü etkiler ve uzmanlar, korkunç yeme rutininin, katkıda bulunan en önemli değişkenlerden biri olduğu konusunda hemfikirdir. Araştırmalar, kurutulmuş çileklerdeki bitkisel besinlerin ve antioksidanların zararlı kolesterolü düşürebileceğini öne sürüyor. Ayrıca, önemli potasyum seviyeleri kan basıncını düşürmeye yardımcı olabilir. Yüksek tansiyon için tarçının sağlığa faydalarını okumak isteyebilirsiniz.Kan Şekerini DengelemekTatlı lezzetlerine rağmen, çilekler glikoz seviyesini olumsuz etkilemez.

Kuru çileğin içindeki lif oranı da aynı şekilde vücudun şekerleri ve nişastaları daha yeterli bir şekilde ayırmasını sağlar.Artrit Riskini DüşürmekAntosiyanin, çileğin sayısız avantajlarından biridir. Antosiyaninler, çileklere derin yakut rengini veren flavonoidlerdir. Bu bileşik ayrıca anti-inflamatuar özelliklere sahip çığır açan bir kanser önleme maddesi olarak da işlev görür. Ayrıca araştırmalar, kurutulmuş çileklerin artritik iltihaplanmaya katkıda bulunan bir bileşik olan CRP (C-Reaktif Protein) düzeylerini azaltabileceğini göstermektedir.

 Sağlıklı çerezler, sadece bireyler onları yemeyi seviyorsa etkilidir.Neyse ki, taze çilekler zaten lezzetlidir. Bununla birlikte, çilekleri kurutarak, keyifli bir dokuya sahip yepyeni bir atıştırmalık elde edebiliriz.Kanserle MücadeleKurutulmuş çilekler, boğaz ve kolon hastalıklarından koruduğu tespit edilen C vitamini ve lif açısından son derece kabul edilebilir kaynaklardır. Amerikan Kanser Araştırmaları Enstitüsü'ne göre çileklerin antikanser özellikleri, cilt, mesane, akciğer ve meme kanserlerini önleyebilen bir fitokimyasal olan ellagik asidin varlığına bağlanabilir.Ellagik asit, bir antikanser operatörü olarak birkaç farklı şekilde hareket eder - bir hücre takviyesi olarak hareket eder, kanser hücrelerinin oluşumunu engeller ve vücudun belirli kanserlere neden olan ajanları yok etmesini sağlayabilir.Enflamasyonla Mücadele Çilek, kersetin içerir ve Massachusetts Üniversitesi tarafından yönlendirilen bir araştırmaya göre, normal egzersizin yanı sıra kersetin alımı aterosklerotik plak düzenini azaltabilir. Kurutulmuş çilekler de iltihaplanmayı önlemede önemli bir rol üstlenen C vitamini bakımından oldukça zengindir.Bu vitamin ayrıca artrit ve gut hastalığının yan etkilerini kolaylaştırıcı bir işlev üstlenir. Yüksek CRP (C-Reaktif Protein) seviyelerinin vücutta yükselen inflamasyon seviyelerini işaret edebildiği keşfedilmiştir. Harvard Halk Sağlığı Okulu'ndan bilim adamlarının belirttiği gibi, düzenli olarak günde en az 16 çilek yiyen kadınlarda, bu protein seviyesinin yükselmesinin yüzde 14 daha az olduğu görülmüştür.Kilonuzu Kontrol Altında Tutmak Ellajik asit ve hücre takviyeleri, çilekleri kilo vermek için ideal hale getirmede önemli bir rol oynar. Kronik inflamasyon, sizi zayıf yapan hormonları engellediği için kilo alma nedenlerinden biridir.Şaşırtıcı bir anti-inflamatuar gıda olan kurutulmuş çilek, kilo azaltıcı hormonların işlevlerini yeniden aktive eder. Ayrıca, as hücre takviyeleri olan antosiyaninler, vücudun adiponektin adı verilen bir hormon oluşturmasını arttırır.Bu hormon sindirimi ilerletir ve açlığınızı bastırır. Aynı şekilde yağ yakımını da tetikleyebilir. 

Çilek Hangi Vitaminleri Bulundurur?

Çileğin içerdiği vitaminler A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, B5 vitamini, B6 vitamini, B9 vitamini, C vitamini ve E vitaminidir. Bu vitaminler sayesinde bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesi çileğin faydaları arasındadır.

Kuru Çilekte Ne Kadar Kalori Vardır?

Kuru çileğin 100 gramında 396 kalori bulunur. 1 yemek kaşığı kuru çilekte ise 24 kalori vardır. Lif, kalsiyum ve demir besin değerleri yüksektir. Kuru çileği diyet yaparken ara öğün olarak tercih edebilirsiniz. Açlık krizlerinde sizi yatıştıracak bir atıştırmalık arıyorsanız, sağlıklı kuru meyve çeşitleri ideal seçim olacaktır. Günde birkaç çilek kurusu, kuru kayısı gibi karışık kuru meyve tüketerek sağlıklı ara öğün planlayabilirsiniz. Badem, ceviz, fındık ve kuru meyvelerden oluşan bir karışım size hem enerji verir, hem iştahınızı bastırır hem de sağlıklı beslenmenizi sağlar.

Kuru Çilek İle Neler Yapılabilir?

1. Kahvaltılık gevrekler: Ev yapımı granolaya, en sevdiğiniz tam tahıllı mısır gevreğine veya sıcak kahvaltılık yulaf lapasına kuru meyve eklemek, lezzet ve doku eklerken besin içeriğini artırır.

2. Hamur işleri: Tipik olarak, çörek, kek ve hızlı ekmeklerin hamurları, malzemeleri kolayca başka malzemeler ile değiştirmenize izin verir. Tarif, kızılcık veya kiraz gibi kuru meyveler gerekitiriyorsa, bununların yerine kuru çilekleri eklemeyi deneyin.

3. Atıştırmalıklar: Kendi atıştırmalık karışımınızı yapmak kolaydır ve size daha sağlıklı bir atıştırmalık seçeneği sunar. En sevdiğiniz kavrulmuş fındıkların eşit parçalarını ve kurutulmuş çilek ve diğer kuru meyvelerin bir karışımını hazırlayabilirsiniz.

Çileğin Zararları Nelerdir?

Çileğin zararları deyince akla ilk olarak alerji gelir. Alerjik bir bünyeye sahipseniz çilek tüketirken çok dikkatli olmalısınız. Doktorlar özellikle alerjiye neden olması nedeniyle bebeklerin 2 yaşına kadar çilek tüketmesini önermemektedir.Çileğin fazla tüketilmesi sindirim sorunlarına yol açabilir. Mide bulantısı, hazımsızlık, gaz, karın ağrısı ve ishal bunlardan bazılarıdır.Bir çilek türü olan dağ çileğinin fazla tüketilmesi besin zehirlenmesine neden olabilir.Çileğin faydaları çok diye aşırı miktarda tüketmemeliyiz. Her meyvenin olduğu gibi çileğin de fazla tüketilmesi sakıncalıdır.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
güneşteçilekkurusunasılyapılırevdeçilekkurusunasılyapılırçilekkurusunasılkullanlırçilektozunasıleldeedilirçilekkurusukaloriçilekkurusufiyatıorganikçilekkurusugüneştekurutmakatkısızgelenekselyöntemler
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.