0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
 • Organik%20Çilek%20Çayı
Organik Çilek Çayı
Ürün Kodu : 864
83.48 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
30gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz


Organik Çilek Çayı - Organic Strawberry Tea 

Mevsiminde taze olarak topladığımız  taze çileklerimizi ve yapraklarını geleneksel yöntemler uygulayarak güneşte ve gölgede kurutup, satışa hazır hale getiriyoruz.

Çilek çayı sayesinde eksik olan vitamini alabilir ve güne çok daha enerjik başlayabilirsiniz. Hem kendisi hem de yaprakları tam bir vitamin deposu olduğunu söyleyebileceğimiz çilek çayı bağışıklığı güçlendirmesi nedeniyle de tercih sebebidir. 

Yoğun oranda içerdiği vitamin ve mineraller ile vücuda oldukça fayda sağlar. İçeriğinde C , E , beta karoten, B9, PP vitaminlerinin yanı sıra demir, sodyum, kalsiyum, potasyum, magnezyum, iyot, manganez, bakır, florin, kobalt, mobilden gibi besin değerlerine sahiptir. Ayrıca salisilik, kinik, süksinik ve malik gibi meyve asitleri, faydalı lifler ve renk verici madde olan antosiyanin açısından oldukça zengindir.

Çilek Çayı Faydaları Nelerdir?

 • Lifli bir yapısı olduğu için metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur

 • Düzenli olarak tüketildiği zaman sindirim sistemi problemlerini giderilmesinde yardımcı olur.
 • Demir minerali içerdiği için kansızlığa da faydası bulunmaktadır.
 • İdrar söktürücüdür ve böbrek rahatsızlıklarının tedavisinde de yardımcı olabilir.
 • Aç karnına tüketildiği zaman safra kesesinde taş oluşmasına da engel olmaya yardımcıdır..
 • Şeker hastaları içerisindeki doğal şeker nedeniyle rahatlıkla tüketebilir.
 • Doğal salisilik asit içerdiği için ten rengini beyazlatma özelliği vardır. Akne ve siyah noktaların oluşmasına da engellemeye yardımcıdır.
 • Mide bulantısına iyi gelir ve karında oluşan kramp hislerini de hafifletmeye yardımcı olur.
 • Meyve asitleri ağrı kesici özelliğine sahiptir.
 • Bağırsak kurtları olanlar da çilek çayı kullanarak bunların dökülmesine yardımcı olur.

 • Düzenli içildiğinde kabızlık gibi sindirim sistemi sorunlarının oluşmasını engeller.İçeriğindeki bazı mineraller hipertansiyon üzerinde düzenleyici etkide bulunur.Sedef, egzama gibi cilt hastalıklarına karşı sorunlu bölgelere çilek çayı uygulanarak hastalığın tedavisine katkıda bulunulabilir.Yoğun oranda demir minerali içerdiğinden kansızlığa iyi gelir.Lifli yapısı sayesinde metabolizmayı hızlandırır.Ödem attırıcı özelliği vardır.İdrar söktürücü özelliğinden dolayı, böbrek rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır.Antimikrobiyal özelliği sayesinde tiroid bezi iltihabını önler.Çilek çayının aç karnına tüketimi safra kesesinde taş oluşumunu engeller.Çilek içindeki şekerin doğal şeker olması ve kalori değerinin düşük olması çileğe antidiabetik özellik katar. Bu yönüyle şeker hastalarının güvenle tüketebileceği bir meyvedir.Çilekte bulunan bazı bileşenler yaşlanmanın etkilerini azaltır.İçerdiği antioksidanlar sayesinde kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.Yüksek oranda antioksidan içerdiği için vücutta mutluluk hormonunun salgısını artırır.Çilek çayının düzenli olarak tüketilmesiyle birlikte vücudun ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin alınması bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücut bakteri ve virüslere karşı daha dayanıklı olur.Serbest radikallerin birikmesini önler. Aynı zamanda vücutta yağ birikmesini de engelleyerek kilo almanın önüne geçer.Çilekte doğal olarak ‘salisilik asit’ bulunur. Bu bileşen ten rengini beyazlatır. Aynı zamanda akne, siyah nokta oluşumunu engeller. Çilek meyvesinden ve çayından yapılan maskeler cilt üzerinde olumlu etki bırakır.Mide bulantısını önler.Karında oluşan krampları hafifletir.Artrit, romatizma gibi hastalıkların geçirilmesinde fayda sağlar.Hamile olan kadınlar için çilek çayı; şifa çayı olarak nitelendirilir.Çilek çayındaki meyve asitleri ağrı kesici özelliğe sahiptir.İçeriğindeki bazı bileşenler sayesinde bağırsak kurtlarının dökülmesinde etkilidir.Çilekte yoğun oranda kalsiyum bulunduğundan dişleri güçlendirir. Aynı zamanda diş kanamalarını da azaltır. Ağızda oluşan kötü tat ve kokuyu alır.Beyin fonksiyonlarını artırarak hafızayı kuvvetlendirir. Yaşlanmaya bağlı unutkanlık, bunama gibi hastalıkların da oluşumunu engeller.Gut hastalığına karşı iyileştirici etki gösterir.

Nasıl KullanılırÇilek Çayı demlenerek hazırlanır.

*2 yemek kaşığı çilek çayı, 1 su bardağı kaynar suya atılır.

*15 dakika demlenir ve süzülür.

*İsteğe göre bal eklenebilir.
*Günde 1 bardak içilir. 


·  Bu site Bloğumuz ve ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır.-Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.-Diyet ya da egzersiz rejiminde herhangi bir değişiklik yapmadan önce doktorunuza veya diğer sağlık birimlerine danışmalısınız.

Bilgilendirme:
Ürünlerde uyguladığımız  indirimli ve kampanyalı satış fiyatları Bayi ve satış mağazalarımızda geçerli değildir.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
çilek çayıçilek reçeliçilek pestiliçilek kurusuçilek tozuçilek suyuçilek marmelatıorganik çilek çayımetobalizma hızlandırıcı çilek çayısindirim sistemi güçlendirici çilek çayıbağırsak dostu çilek çayıaromatiik bitkilerendemik bitkileraromatik
BENZER ÜRÜNLER
  
  
Organik Meyve Çayı
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.