0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Chia%20Tohumu
  • Organik%20Chia%20Tohumu
Organik Chia Tohumu
Ürün Kodu : 667
168.60 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
250gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Chia – Organic Chia Seed

Özenle toplanan ve seçilen Chia Tohumları  geleneksel yöntemlerle kurutularak katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

chia tohumu, Salvia hispanica bitkisinden elde edilmektedir. Salvia hispanica, nane ailesine ait çiçekli bir bitki türüdür ve Orta ve Güney Meksika ile Guetemala bölgesinde yetişir. Chia tohumu, sindirim sistemi tarafından kolayca sindirilebilen ve tariflere de kolaylıkla eklenebilen bir besindir. Chia tohumları genellikle, suda veya sütte iki saat bekletilerek şişmesi ve yumuşaması sağlandıktan sonra kullanılır. Bu bekletme esnasında tohumlar sıvıyı emerek bir jel oluşturur ve muhallebi benzeri bir kıvama kavuşurlar. Pek çok tarifte kullanılan chia tohumu süt, meyve suları, tarçın, zencefil veya bal ile birlikte tüketilebilir.

Chia tohumu, sağlık açısından oldukça faydalı olan küçük siyah tohumlardır. İşte chia tohumunun bazı faydaları:

  1. Yüksek Besin Değeri: Chia tohumları, lif, protein, omega-3 yağ asitleri, vitaminler ve mineraller bakımından zengindir. Bu nedenle, vücut için çeşitli besin maddeleri sağlar.

  2. Kilo Kontrolüne Yardımcı Olabilir: Chia tohumları, sindirim sistemini düzenleyerek tokluk hissini artırabilir. Ayrıca, chia tohumları su emme kapasitesi yüksek olduğu için mideyi doldurabilir ve açlık hissini azaltabilir.

  3. Kan Şekerini Dengeleyebilir: Chia tohumlarının düşük glisemik indeksi, kan şekerinin istikrarlı bir şekilde seyretmesine yardımcı olabilir. Bu da diyabet veya insülin direnci olan kişiler için faydalı olabilir.

  4. Kalp Sağlığını Destekler: Chia tohumları, omega-3 yağ asitleri içerir, bu da kalp sağlığını destekler. Omega-3 yağ asitleri, kolesterol seviyelerini düşürebilir, kan basıncını düzenleyebilir ve kalp hastalığı riskini azaltabilir.

  5. Antioksidan İçeriği: Chia tohumları, antioksidanlar bakımından zengindir. Antioksidanlar, hücresel hasarı azaltabilir, yaşlanmayı geciktirebilir ve hastalıklara karşı koruma sağlayabilir.

  6. Kemik Sağlığını Destekler: Chia tohumları, kalsiyum, fosfor ve magnezyum gibi mineraller içerir. Bu mineraller, kemik sağlığını destekleyebilir ve osteoporoz riskini azaltabilir.

  7. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir: Chia tohumları, bağışıklık sistemini güçlendiren çeşitli besin maddeleri içerir. Bu da vücudun enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlayabilir.

Chia tohumları genellikle smoothie'lere, yoğurta, müslilere veya salatalara eklenerek tüketilir. Ancak, aşırı tüketildiğinde sindirim sorunlarına neden olabilir, bu nedenle günlük tüketim miktarına dikkat edilmelidir. Herhangi bir sağlık durumu veya tedavi ile ilgili olarak chia tohumlarını kullanmadan önce bir sağlık uzmanına danışmanız önerilir.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


Besin Değerleri


100 gr1 Çorba Kaşığı
Karbonhidrat (g)424.2
Protein (g)16.51.65
Yağ (g)30.73.07
Lif (g)34.43.44
Kolesterol (mg)00
Sodyum (mg)161.6
Potasyum (mg)40740.7

100 gr1 Çorba Kaşığı
Kalsiyum (mg)63063
Vitamin A (iu)545.4
Vitamin C (mg)1.60.16
Demir7.720.77

Chia tohumunun 100 gramında 486 kalori bulunmaktadır. 1 çorba kaşığı ( 10 gr) chia tohumu 49 kaloridir. Chia tohumunun 100 gramı 42 gram karbonhidrat, 16.5 gram protein, 30.7 gram yağ, 34.4 gram lif içermektedir.

Chia Tohumu, gluten içermeyen bir besindir. 


Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.Chia tohumunun aşırı miktarda tüketimi belirli sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına sebep olabilir.Aşırı tüketilmesi halinde kabızlık, ishal ve şişkinlik gibi rahatsız edici durumlar yaşanabilir.Yüksek miktarda omega-3 içerdiği için kan inceltici etkiler gösterebilir. Bu durumda düşük tansiyon problemlerinin ortaya çıkmasına sebep olabilir.Diyabet hastalarının kullandığı ilaçlarla etkileşime girebilir. Özellikle kan şekeri seviyelerinde dengesizliklere sebep olabilir.

.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
chiatohumufaydalarıchiatohumunedirchiatohumutariflerichiatohumunasılkullanılırchiatohumufiyatchiatohumuneişeyararchiatohumuzayıflamachiatohumunasıltüketilirchiatohumunasılyenirchiatohumuzayıflatırmıchiatohumuneredesatılırchiatohumunasılkullanlı
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.