0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Çemen%20(Tane)
  • Organik%20Çemen%20(Tane)
Organik Çemen (Tane)
Ürün Kodu : 650
54.60 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
100gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Çemen – Organic Fenugreek Grain

Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Çemen tanelerinden elde edilmiş geleneksel yöntemlerle katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Çemen Otu Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Kabızlık, mide iltihaplanması, ülser gibi mide hastalıklarının tedavisine yardımcı olur. İçeriğinde yer alan lif nedeniyle kabızlığı önleyici etki gösterir.Kolesterolün düzenlenmesi de çemen otu faydaları arasındadır.Yüksek antioksidan içeriğine sahip olan bitki, vücudun bağışıklık sistemini destekler ve hastalıklara karşı direnci arttırır.Ağız yaraları, mide yanması, bronşit, tüberküloz, cilt enfeksiyonları, kanser ve böbrek fonksiyonlarının düzenlenmesine önemli rolü vardır.Erkeklerde testosteron seviyesini arttırıcı özelliği sayesinde libidoyu arttırır. Doğal bir şekilde iktidarsızlığın önlenmesinde kullanılır.Çemen otu süt yapar mı sorusu bitki ile ilgili en sık sorulan sorulardan biridir. Anne sütünü arttırıcı özelliği çemen otu tozunun faydaları arasındadır.Yiyeceklere farklı bir aroma katar.Yüksek besin değeri ile ön plana çıkan çemen otu, iştahı arttırır ve iyileştirici etkiye sahiptir.Egzersiz performansını arttıran çemen otu, balgam söktürücü etkiye sahiptir. Bu özelliği ile kronik öksürük ve boğaz ağrılarını önlenmesinde çemen otu kullanımı yaygındır.Pankreastan insülin salınımını düzenleyen çemen otu şeker hastalığı çekenlerin kan şekerini düzenleyici etki gösterir.Kadınlarda östrojen hormonu salgılanmasını arttıran çemen otu bu özelliği ile menopoz döneminin daha sakin geçmesini sağlar.

Çemen Otu Zararları Nelerdir?

Vücuda yararlı etkileri ile uzun yıllardan beri halk arasında yaygın olarak kullanılan çemen otu tıpkı diğer şifalı bitkilerde olduğu gibi belirli oranlarda tüketilmelidir. Aşırı tüketimi mide bulantısı ve ishale neden olabilir.Bazı bünyelerde ürtiker, nefes darlığı ve ciltte kızarıklık alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Yüksek oranda vitamin, mineral, fenol bileşenler içeren çemen otu, kullanılan bazı ilaçlarla etkileşime girebilir. Bu yüzden ilaç kullananların çemen otu tüketimine dikkat etmeleri gerekir.İdrarda ve terde kötü kokuya sebep olabilir. Kan şekerini aniden düşürerek hipoglisemiye neden olabilir. Rahim kasılmalarına neden olarak hamilelerin bebeğini düşürmesine neden olabilir. Özellikle kronik hastalığa sahip olanların çemen otu tableti tüketmemeleri önerilir.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
çemenotuçementarifiçemennasılyapılırçemenotuçementarifiçemennasılyapılırçementohumuçemenyapımıçemenotufaydalarıçemennedirçemenotutohumuçementozuçemenotuçayıçementohumufaydalarıçemenotunasılkullanılırçemenbaharatıorganikçementozugeleneksel
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.