0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Çemen%20(Öğütülmüş)
  • Organik%20Çemen%20(Öğütülmüş)
Organik Çemen (Öğütülmüş)
Ürün Kodu : 649
48.95 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
100gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Öğütülmüş Çemen – Organic Ground Fenugreek

Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Çemen tohumundan elde edilmiş geleneksel yöntemlerle taş değirmenlerde öğütülerek katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Çemen Otu Nedir? Nerede Yetişir?

Baklagiller familyasının bir alt grubu olan trigonella ailesine mensup olan çemen otu filizi 35-40 santimetreye kadar uzanan ve sarı çiçeklere sahip olan şifalı bir bitkidir. Küçük yapraklara sahip olan bitki, çok yıllık ve odunsu bir bitkidir.Ana vatanı Orta Doğu ülkeleri olan çemen otu yetiştiriciliği zamanla Fas’tan Çin’e yayılarak Amerika’ya kadar uzanmıştır. Ülkemizde özellikle Yozgat, Tokat ve Kayseri’de yaygın olarak tüketilen çemen otu bitkisi, Hint ve Orta doğu mutfağında sıklıkla kullanılır.Tıpkı akçaağaç şurubu, kereviz ya da yanmış şekeri andıran acımsı bir tada sahip olan çemen otu, pişirildiği zaman hoş bir tada sahiptir. Genel olarak tohumları kurutulup öğütülerek çemen otu tozu formunda kullanılırken yaprakları pişirilerek tüketilir.

Çemen Otu Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Kabızlık, mide iltihaplanması, ülser gibi mide hastalıklarının tedavisine yardımcı olur. İçeriğinde yer alan lif nedeniyle kabızlığı önleyici etki gösterir.Kolesterolün düzenlenmesi de çemen otu faydaları arasındadır.Yüksek antioksidan içeriğine sahip olan bitki, vücudun bağışıklık sistemini destekler ve hastalıklara karşı direnci arttırır.Ağız yaraları, mide yanması, bronşit, tüberküloz, cilt enfeksiyonları, kanser ve böbrek fonksiyonlarının düzenlenmesine önemli rolü vardır.Erkeklerde testosteron seviyesini arttırıcı özelliği sayesinde libidoyu arttırır. Doğal bir şekilde iktidarsızlığın önlenmesinde kullanılır.Çemen otu süt yapar mı sorusu bitki ile ilgili en sık sorulan sorulardan biridir. Anne sütünü arttırıcı özelliği çemen otu tozunun faydaları arasındadır.Yiyeceklere farklı bir aroma katar.Yüksek besin değeri ile ön plana çıkan çemen otu, iştahı arttırır ve iyileştirici etkiye sahiptir.Egzersiz performansını arttıran çemen otu, balgam söktürücü etkiye sahiptir. Bu özelliği ile kronik öksürük ve boğaz ağrılarını önlenmesinde çemen otu kullanımı yaygındır.Pankreastan insülin salınımını düzenleyen çemen otu şeker hastalığı çekenlerin kan şekerini düzenleyici etki gösterir.Kadınlarda östrojen hormonu salgılanmasını arttıran çemen otu bu özelliği ile menopoz döneminin daha sakin geçmesini sağlar.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için [email protected]  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
çemenotuçementarifiçemennasılyapılırçemenotuçementarifiçemennasılyapılırçementohumuçemenyapımıçemenotufaydalarıçemennedirçemenotutohumuçementozuçemenotuçayıçementohumufaydalarıçemenotunasılkullanılırçemenbaharatıorganikçementozugeleneksel
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.