0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Çavdar%20Kepeği
Organik Çavdar Kepeği
Ürün Kodu : 788
38.25 TL   +Kdv
Gramajlar
300gr
Bu Ürün Satışa Kapalı


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Çavdar Kepeği – Organic Rye Bran
Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Çavdar geleneksel yöntemlerle taş değirmenlerde öğütülerek  katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir.
Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. 
Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Çavdar kepeği, bir kişinin diyetini daha iyi bir şekilde değiştirebilen bir besin takviyesidir. Ürünün sadece birkaç kaşıkını günde bir kez yiyerek, günlük bir lif oranına sahip olabilirsiniz, bunun dışında sindirim sisteminin normal çalışması imkansızdır. Ama bu çavdar kabuklarının tüm yararı değildir. Kilo vermeyi, vücudu temizlemeyi, kandaki kolesterol seviyesini düşürmeyi, akne rahatlatmayı ve güzellik için ayağa kalkmayı sağlarlar. Tüm bunlar, sadece doğru bir şekilde alındığı takdirde önemlidir.

Çavdar Kepeğinin Faydaları Nelerdir?

Kepek, tahılların işlenmesinden sonra kalan bir kabuk kabuğudır. Ürünün ana değeri iri elyaftır. Modern insanın beslenmesinde yeterli değildir. Rafine, rafine ürünler hoş bir tada sahiptir, ancak vücudun tüm ihtiyaçlarını karşılamamaktadır.Çavdar ürününden daha yararlıdır:Bağırsak hareketliliğini artırır, yiyeceklerin geçişini hızlandırır, temizler. Kaba lifler şişer, vücut alerjenleri, toksinler, dışkı ile onlarla birlikte taşırlar. Lifli temizlik en hafif ve etkili olarak kabul edilir.Safra asitlerinin salgısını düzenler. Bu da taş oluşumunu engeller.Ateroskleroz ve diğer kardiyovasküler hastalıkların iyi bir önlenmesi olan kandaki kolesterol düzeyini düşürür ve normalleştirir.Bu diyabet muzdarip insanlar için yararlıdır çavdar atıktır.Kalp yetmezliği riskini azaltır, yüksek tansiyonun azaltılmasına yardımcı olur.Aşırı kilodan kurtulmak için genellikle diyetle birlikte kullanılan açlık hissini bastırır.Çavdar kabuğu içinde, lif ek olarak, birçok vitamin, eser elementler ve önemli asitler içerir. Ürün doğal, kullanışlı, ama aynı zamanda zarar verebilir. Doğru şekilde kullanılması önemlidir.

Çavdar kepeği nasıl pişirilir?

Granül haline getirilmiş ürünün önceden işlem görmesi gerekmez, olduğu formda kullanılır. Doğal kepek, özellikle kaba öğütme, bunun gibi yenemez. Kabuklar sert, dikenli, buharlama gerektirir. Genellikle bir ila bir kuru ürün kaşığı 70-100 ml sıcak su kullanır. Tahıl kabuğunu önceden yemeden önce, tercihen bir saat öncesinden doldurun.Çavdar kepeği nasıl ve ne ile yiyor?Köftelerle. Buğulanmış kabuklar önceden pişirilmiş tabağa eklenebilir veya bunlarla pişirilebilir.Çorbalar ile. Buğulanmış ürün hazırlanan ilk yemekte serilir.Fermente süt ürünleri ile: yoğurt, kefir, fermente pişmiş süt. Bu yöntem elverişlidir, çünkü kabuğu bir gün önce bir içeceğin içine sokmak mümkündür.Pişirme ile. Çavdar kepeği, normal hamura eklenebilir veya öğütülmüş kabuktan kütle yoğurulabilir. Bir çavdar ürününden diyet krepleri, kekler, börekler hazırlamak mümkündür.

Çavdar kepeği ile vücut temizliği Nasıl yapılır?

Kepek yardımıyla bağırsağın ve vücudun bir bütün olarak saflaştırılması, korunma yöntemlerini ifade eder. Yutulduğunda ve su ile temas ettiğinde, iri lifli lifler şişer, cürufları, toksinleri emer, bağırsakları doldurur ve içeriğini aktarır. Tek bir kabul aracının iyi bir sonucunu almak için yeterli değildir, tam bir kursu tamamlamanız gerekir. Genellikle bir ay sürer.Bitkisel lif, taze yoğurtla etkili bir şekilde çalışır. Bran bağırsaktan atılır, her şey gereksizdir ve ekşi sütlü içecek gastrointestinal sistemi yararlı bakterilerle doldurur. Kefir ile vücudu temizlemek için Reçete ve Malzemeler: Kepek - 10-30 g Kefir - 200 ml

Uygulama: Kefir tüketilmeden önce 2 saat önce 10 gram kepek ile karıştırılır (sabahtan önce bir araya gelebilir, buzdolabında bırakabilirsiniz), sabahları aç karnına kullanılır. Yarım saat boyunca fazladan bir bardak su veya bitkisel çay içmeniz gerekir. Kahvaltı 1,5 saatten daha erken olamaz. 3 gün sonra, kısım günde 20 g arttırılır ve yavaş yavaş 30 g'ye getirilir, sıvının miktarı iki bardağa çıkarılır.

Çavdar Kepeği Kilo verdirir mi?

Ürünün enerji değeri 220 kcal, günlük kısımda ise sadece 66 kcal elde edilir. Bu durumda, iri lifler hacimde kuvvetli bir şekilde artar, iyi doyurulur, nötr bir tadı vardır, birçok şekilde kullanılabilir. Ancak kilo kaybının bağırsakların temizlenmesine bağlı olduğunu anlamak önemlidir. Eğer diyet takip ederseniz çavdar kepeği kilo kaybetme konusunda iyi bir yardımcı olabilir. Yağlı, şekerli ve unlu yemekleri tüketirken, fazla kilolardan kurtulmak zor olacaktır.Buğulanmış çavdar kepeği 3 dozda (ana öğünlerde 1 yemek kaşığı), yemeklere ekleyerek veya ayrı ayrı yiyerek kullanabilirsiniz. Bir temel öğünü tahıl gevreği günlük normlarıyla değiştirebilirsiniz. Bu durumda, bir kez püresi, fırınlama veya fermente süt ürünü ile birlikte yenir.Kilo vermede iyi bir yardım, çeşitli boşaltma günleridir . Bağırsakları temizlemeye yardımcı olacak, vücuttaki hafifliği hissedecekler.Boşaltma günü30 g tahıl kabuğu şişmesi için sıcak su ile buğulanır, elde edilen kütle 6 eşit parçaya bölünür ve her 1.5-2 saatte bir bardak yoğurt ile tüketilir. Yemek için daha fazla bir şey yok. Eğer güçlü bir açlık varsa, diyete yağsız bir süzme peynir, bir elma ya da fazladan bir bardak kefir girebilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
çavdarekmeğiçavdarnedirçavdarunuçavdarkepeğiçavdarekmeğikaloriçavdarekmeğifaydalarıçavdarneişeyararçavdarnasıltüketilirorganikçavdarkepeğikatkısızgelenkselyöntem
BENZER ÜRÜNLER
Yeni Sezon Ürünü
  
  
Organik Dinkel Buğday Kepeği
  
  
Organik Çavdar Kepeği
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.