0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Buğday%20Ruşeym
Organik Buğday Ruşeym
Ürün Kodu : 949
49.73 TL   +Kdv
Gramajlar
300gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Buğday Ruşeym

Ruşeym Nedir?

Adı ve telaffuzu ilk duyumda farklı gelse de, tanımak için çok geç kaldığımız bir tahıl kaynağıdır. Her işin özü sağlık deriz ya, işte buğdayın da ruşeym özü olarak karşımıza çıkmaktadır. Rüşeym, buğday tohumunun üremesinde ve çimlenmesinde büyük rolü olan kısımdır. Yani ruşeym buğdayı canlandıran, buğdaya hayat veren merkezi noktadır. Ülkemizin dışında yoğun olarak ilgi gören rüşeym tahılı, son zamanlarda ülkemizde de dikkat çektiğinden dolayı üretici firmalar tarafından marketlerde satışı yapılmaktadır.Ruşeym protein oranı bakımından yüksek olduğu gibi, içerdiği vitamin, mineral bakımından da oldukça zengindir. Bir paket rüşeymi her yemeğe ekleyecek şekilde de tarifler geliştirilmiştir.

Ruşeym Besin Değerleri Nelerdir?

Gluten İçerir Mi?

Rüşeym, sevilen diğer tahıllar gibi besin değeri yüksek bir besindir. Folik asit, E, A, B1, B6 vitamini kaynağıdır. Vücudun ihtiyacı olan tüm besin değerlerine sahiptir. Demir eksikliği yaşayanlar için de tercih edilmesi gereken bir kaynaktır.Çünkü demir, çinko, krom, omega-3, ve lif bakımından oldukça güçlüdür. İlaç takviyesi almak yerine günde 2 kaşık rüşeym ile düşük olan kan değerlerinizi dengeleyebilirsiniz. Bitkisel kaynaklı olduğundan kolesterol içermemesi ise içinizi rahatlatan bir detay olarak hafızalarda kalabilir.Unutmayın, yaklaşık 2 yemek kaşığı rüşeymde 1,5 gram doymamış yağ9 gram karbonhidrat4 gram protein2 gram lif (posa)2 gram şeker vardır.Yaklaşık 60-70 kalori enerji verir.Buğday ürünleri, belirli bir miktarda gluten içerir. Ruşeym de buğday kaynaklı bir ürün olduğundan gluten içerir. Gluten tüketimi, sindirim sisteminizde bazı rahatsızlıklara yol açabilir. Bu sebepten ötürü glütensiz gıdalar tüketmenizi tavsiye ederiz. Glutensiz gıdalar tükettiğiniz takdirde daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.

Ruşeym Faydaları Nelerdir?

Bol miktarda protein içerir. Bu sayede vücut sağlığınızı korur ve spor takviyesiyle vücudunuzun daha iyi şekillenmesine destek olur.İçerdiği lif sayesinde tokluk hissi verir ve geç acıkmanızı sağlar.Diyet ürünleri ve unlu gıdalarda, lifli yapısından dolayı doyurucu özelliği artırır.Dokuların hasar görmesini engeller ve bu faydasından dolayı sporcuların tükettiği bir gıdadır.Kas oluşumunu hızlandırır ve bağışıklığı güçlendirir.Yaşlanmayı geciktiren bir özelliği de vardır.Düzenli kullanımda, yağ yakımını hızlandırıcı etkisini görebilirsiniz.Yüksek miktarda magnezyum içerdiğinden dolayı kan şekerinizi düzenler.Araştırmalar sonunda güçlü bir antioksidan olduğu ispatlanmıştır. Toksinlerden arınmak için yemeklerinizde rüşeym kullanmanız iyi sonuçlar verecektir.Böylece ruşeym kabızlık sorunlarına da iyi gelen bir tahıldır.E vitaminini barındırması sayesinde her iki cinsiyet için doğurganlığa da etkisi vardır.

Ruşeym Nasıl Yenir?

Protein ve lif kaynağı açısından güçlü olan rüşeymi yemeklerinizde, çeşitli salatalarınızda, çorbalarınızda, ara öğünlerinizde ve köfte harcınızda kullanarak faydalarını alabilirsiniz. Sıvı gıdalarınıza ise ruşeym yağı ekleyerek mutfağınızda yer açabilirsiniz.


Ruşeym Zararları Nelerdir?

En sağlıklı gıdaları bile vücudunuzun ihtiyacından fazla tükettiğinizde; sizin için tehlike arz edebilir. Bir yiyecek faydalı diye kilolarca veya tabaklarca tüketmenin hiçbir ülkede faydası görülmemiştir. Rüşeymin zararı çok görülmemiştir. Uzmanlar sadece çölyak hastalarının kullanmasını onaylamaz. Bunun sebebi ise çölyak hastalarının bağırsaklarının oldukça hassas olmasıdır.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
Organik Buğday RuşeymRuşeym Nedir? Ruşeym Besin Değerleri Nelerdir?Ruşeym Faydaları Nelerdir?Ruşeym Nasıl Yenir?Ruşeym Zararları Nelerdir?
BENZER ÜRÜNLER
Yeni Sezon Ürünü
  
  
Organik Pirinç Unu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.