0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Biberiye%20Suyu
Organik Biberiye Suyu
Ürün Kodu : 861
156.83 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
ML
250ml


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Biberiye Suyu – Organic Rosemary Juice

Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen  Biberiye yapraklarından Soğuk Sıkım yöntemi ile elde edilmiş biberiye suyu, geleneksel yöntemlerle elde edilir.
Oluşumundan sonra süzülen tüm bitki sularımız katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir.
Soğuk Sıkım  yöntemi ile içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. 
Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Biberiye Nedir? Nasıl Kullanılır?

Biberiye, iğne yapraklı bir bitki olup her mevsim yeşil kalır. Bazı yörelerde kuş dili otu olarak da adlandırılır. Ballıbabagiller familyasına ait olan biberiye, Ege ve Akdeniz bölgelerinde yetiştirilir. Aromatik özelliği sayesinde mutfakların vazgeçilmezidir. Et, tavuk ve balık yemeklerine lezzet katar. Domates sosu, çorba ve zeytinyağlı yemeklerde kullanılan bu otun taze yaprakları, tatlı ve dondurmalara da aroma verir. Biberiye yağı, kas ve eklem ağrıları için idealdir. Jojoba ve badem gibi yağlar ile karıştırılarak masajlarda tercih edilir. Parfümlerin içerisine de eklenerek cezbedici bir koku oluşturulmasını sağlar. Biberiye çayı , yaraların iyileşmesinde ve metabolizmanın güçlenmesinde etkili olur. Psikolojik ve fizyolojik anlamda faydaları mevcuttur. Hastalıklarla mücadele etmenizi kolaylaştıran bu çaya, yaz-kış fark etmeksizin ulaşılabilir.

B, C, D, E ve K vitaminlerini yüksek oranda içerinde barındıran biberiye, besin değeri yüksek bir bitkidir. Demir, kalsiyum ve fosfor açısından da zengin bir içeriğe sahiptir.

Biberiye Suyunun faydaları Nelerdir?

Biberiye suyunun ilk olarak faydalarına bakılınca hafızayı güçlendirdiği ön plana çıkmaktadır. İnsan sağlığı için en önemli faydalarından biri olarak görünen hafızayı güçlendirmesi, özellikle unutkanlık problemi yaşayanların tercih etmesi gereken bir sudur. Biberiye suyu ayrıca beyin sağlığı için de çok önemlidir. Biberiye suyunu düzenli olarak tüketmeniz durumunda unutkanlık ya da hafıza problemlerinizi kısa süre içerisinde ortadan kalktığına şahit olacaksınız.Düşük bağışıklık sistemi ayrıca hastalıklara karşı da dirençsiz bir vücut demektir. Özellikle kış aylarında bağışıklık sistemi zayıflayabilir. Mevsim geçişlerinde kişinin hastalıklara yakalanma oranı daha da artmaktadır. Tam da bu esnada bitkisel bir doğal çözüm olan biberiye suyunu tüketerek bağışıklık sisteminize etki edebilirsiniz. Biberiye suyu en etkili doğal bitkisel yöntemlerden bir tanesidir.Migren kronik bir baş ağrısı olabilir. Hayat kalitesini önemli ölçüde düşüren migren ağrısı kimi zaman dayanılmaz bir hal alabilmektedir. Bundan dolayı migren tedavisinde bitkisel yöntemlere de başvurabilirsiniz. Bu bitkisel yöntemlerden bir tanesi ise biberiye suyudur. Biberiye suyu mutlaka tüketilmesi gerekilen ve migren ağrılarını hafifleten bir sudur. Özellikle migren hastaları arasında bu su önerilmekte ve paylaşılmaktadır. Siz de eğer migren ağrısı ile mücadele ediyorsanız biberiye suyunu da doğal tedavi seçeneklerinizin arasına ekleyebilirsiniz.Düşük kalorili, sindirime ve boşaltıma yardımcı etkisi sayesinde zayıflamaya yardımcı olmaktadır.Düşük kalorili, sindirime ve boşaltıma yardımcı etkisi sayesinde zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Antioksidan etkisi sayesinde kan dolaşımını hızlandırır, idrar söker ve ödem attırır. Antioksidan etkisi sayesinde kan dolaşımını hızlandırır, idrar söker ve ödem attırır.Esanslı kokusuyla hafızayı güçlendirir ve konsantrasyonu artırır. Bu yönüyle adaçayı ile benzerlik gösterir.Kaynamış biberiye çayının buharını solumak baş ağrısını giderir. Özellikle migren kaynaklı yaşanan ağrıların dindirilmesi için biberiye çayı tüketilmesi önerilir.Antioksidan özelliğiyle bağışıklık sistemini güçlendirir. Kanser ve benzeri bağışıklık sistemine savaş açan hastalıklardan korunmayı sağlar. Özellikle meme kanseri riskini önemli ölçüde azalttığı bilinir.Hazımsızlık, kabızlık gibi sindirim problemlerini önler.Diüretik bir etkiye sahiptir. Bunun yanı sıra vücuttaki ödemin atılmasını kolaylaştırır.Solunum yollarını açmasından ötürü sinüzit benzeri hastalıkların tedavisinde kullanılır.Ağız ve boğaz bölgesinde meydana gelen yararların hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayan güçlü bir antiseptiktir.Güçlü bir adet söktürücüdür. Ayrıca Duş sonrası saçlara yumuşaklık ve canlılık katmak üzere saç spreyi olarak sıkılabilir. Biberiye Suyu yağlı ciltlerde de yağlanma dengeleyici ve gözenekleri açmaya yardımcı bir cilt ferahlatıcıdır. Biberiye suyunun pürüzlü ciltlerde kullanımı uygundur ve cilt pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur.

Biberiye suyu ne kadar saklanır?

Tamamen hijyenik koşullarda, biberiye yaprağından 'buhar distilasyonu yöntemi” ile elde edilen biberiye yaprağı suyu ve ekstresinden elde edilmiştir. Saklama Koşulları ve Raf Ömrü: Ürünün kalitesini korumak için, ısı, ışık ve nemden uzakta, 20-25°C'lik oda sıcaklığında saklayınız. Raf ömrü: 2 yıldır.

Biberiye Suyu Nasıl Tüketilir?

Biberiye suyunu çay şeklinde tüketebilirsiniz. Biberiye bitkisini bir bardak ya da fincan sıcak suyun içerisine ilave ederek biberiye suyunu günde 2 defa tüketebilirsiniz.


Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.


Alerjen Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
biberiyesuyufaydalarıbiberiyesuyuneyeiyigelirbiberiyesuyunasılyapılırbiberiyesuyunezamaniçilirbiberiyesuyunerelerdekullanılırbiberiyesuyuzayıflatırmıorganikbiberiyesuyu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.