0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Arpa%20Unu%20’’Taş%20Değirmen’’
  • Organik%20Arpa%20Unu%20’’Taş%20Değirmen’’
Organik Arpa Unu ’’Taş Değirmen’’
Ürün Kodu : 786
51.98 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
550gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Arpa Unu – Organic Barley Flour
Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Arpa Taneleri geleneksel yöntemlerle taş değirmenlerde öğütülerek  katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Arpa Unu Nedir?

Arpa tahılından elde edilen bir un çeşidi olan arpa unu, pek çok ülkede sağlıklı olması nedeniyle tercih edilmektedir.Arpa unu besin değeri incelendiğinde oldukça faydalı rakamlar tespit edilir.Diğer unların kullanıldığı her tarifi lezzetlendiren arpa unu, kalp hastalıklarını önleme konusunda etkilidir.Yok denilecek kadar az kolesterol içeren arpa unu ile hazırladığınız yiyecekler, damar sağlığınızı koruyacaktır.Mutfağında sağlıklı besinlere yer vermek isteyenlerin ve düşük kalorili beslenenlerin tercih edebileceği arpa unu, lifli yapısıyla da tüketicilerin ilgisini çekmektedir.

Arpa Unu Faydaları Nelerdir?

1) Kalp Hastalıklarını ÖnlerArpa ununun yok denecek kadar az miktarda kolesterol içerdiği bilinir. Bu özellik ise kalp hastalıklarından korunmanız için iç rahatlatıcıdır.Beyaz unla yapılan ekmek ve gıdaların kalp krizini tetiklediğini hatırlatarak, arpa unundan hazırlanan yiyeceklerin daha sağlıklı olduğunu ifade edebiliriz.Yapılan araştırmalar, arpa ununda B vitamini olduğunu ve bu vitamin sayesinde kan dolaşımını rahatlattığını ifade eder.Damar tıkanıklığına da engel olan arpa unu, çeşitli tariflerde denendiğinde sağlıklı sonuçlar verip bedeninizi korur.

2) Bağırsakları ÇalıştırırDiyet lifi içeren arpa unu, bağırsak hastalıklarını önleme konusunda yardımcıdır.Kolonda yaşanan hastalıklara karşı bir tedbir almak isterseniz, mutfağınızda ve öğünlerinizde arpa ununa yer verebilirsiniz.Arpa unu, diyet liflerini kullanarak bağırsakların temizlenmesini sağlar.Bağırsakları temizleyen arpa unu, bağırsakta meydana gelen parazitlerin atılımını da kolaylaştırır.

3) Metabolizma DostudurDiyet yapanların zaman zaman tahıllı ürünler tüketmesi önerilir. Bu ürünler arasında arpa unu da yer alır.Yoğurt ile beraber tüketilen arpa unu ve kepeği, güçlü bir yağ yakıcı olarak dikkat çeker.Kilo kontrolü sağlamak isteyenlerin arpa ekmeği tüketmesi de önerilir. Bu ekmekle geçen öğünler düşük kalori içerir.Metabolizmanızı aktif hale getirmek ve bağırsak durgunluğunu önlemek için; arpa unundan faydalanabilirsiniz.

4) Kansızlığı GiderirArpa ununda B vitamini ciddi oranda yer alır. B vitamini ise kan hücrelerini çoğaltan bir vitamindir.Kansızlık sorunu yaşayanların sıkça tüketmesi önerilen arpa unu ve ürünleri, kansızlığı en lezzetli yoldan giderecektir.Kansızlığa karşı doğal çözüm aradığınızda, aklınıza gelen besinlerden biri de arpa unu ve ürünleri olabilir.Çinko, demir, bakır ve selenyum içeren arpa ununa evinizde yer vermeyi aman unutmayın.

5) Kan Şekerini DengelerToplumun hemen hemen yarısında yaşanan şeker hastalığı sorununa doğal ve lezzetli bir çözüm öneriyoruz.Eğer arpa unu tüketirseniz, kan şekerini uzun bir süre kontrol altına alabilirsiniz.Glisemik indeksi çok düşük olan arpa unu, şeker hastalarının öğünlerine eklenebilir.Şayet kan şekeri dengesizliği yaşıyorsanız, beyaz un yerine arpa un tercih ederek bu dengeyi kurabilirsiniz.

6) Kireçlenmeyi GiderirKireçlenme yaşayan kişiler, tuzlu arpa lapası hazırlayarak kireçlenmenin etkilerini hafifletebilir.Çok eski dönemlerden beri uygulanan bu yöntemle, eklem ağrıları da diner.Kalsiyum içeren arpa unu sayesinde, kas ve kemik gelişimi desteklenir.Özel kür uygulandığında ise dizlerde oluşan kireçlenme zaman içinde iyileştirilir.

Arpa Unu sağlıklı mı?

Arpa bitkisinin içeriğinde bulunulan B vitamini, demir, lifler, kalsiyum, magnezyum, çinko, bakır, protein, amino asitler ve glüten açısından oldukça zengin bir tahıl ürünü olan bu şifa kaynağı, sağlık dostu olan arpa bitkisi sayesinden sağlıklı bir hayat sürmeniz mümkündür.

Arpa Unu Kalori ve Besin Değerleri

Arpa unu faydaları ve zararları listesi oluşturulduğunda zararından çok faydası ve besin değeri incelenir. Çünkü bu un, sağlık için faydalı özelliklere sahiptir. Kalori dengesi kurup beslenenleri de mutlu eden arpa unu, çok düşük kaloriye sahiptir. Şimdi besin değerine ve kalori miktarına göz atalım:

100 gram arpa ununda bulunan vitamin ve mineraller:

  • 8.22 gram protein
  • 1.41 gram azot
  • 1.56 gram yağ
  • 61.49 gram karbonhidrat
  • 14.39 gram lif
  • 169 mg kalsiyum
  • 94 mg magnezyum

100 gram arpa unu kalori değeri ise 356 kcal.

Arpa Unu Nerelerde Kullanılır?

Arpa ununu beyaz un kullandığınız her tarife ekleyebilirsiniz.Arpa unuyla neler yapabileceğiniz Çorbalara kıvam verebilirsiniz.Kek ve kurabiye gibi tatlılar yapabilirsiniz.Tuzlu tariflerinizde yer verebilirsiniz.Krep ve omlet içine ekleyerek nefis öğünler yaşayabilirsiniz.Bebekleriniz için ek gıda hazırlayarak besleyici öğünler oluşturabilirsiniz.Sütlü tatlı tariflerinizde de kaloriyi düşürmek için tercih edebilirsiniz.

Arpa Unu Bebeklere Verilir Mi?

Bebeklerin katı gıdaya geçiş döneminde besinlere yavaş yavaş alışması için lapa verilmesi önerilir.Önerilen besin listelerinde arpa unu da yer alır.Bebeğinize arpa unuyla hazırlanan lapa ya da farklı tarifleri vermeden önce, gelişimini takip eden doktorunuza danışabilirsiniz.Gıda alerjisi gibi durumlar yoksa, arpa unu bebeklere verilebilir.Bebekler için arpa unu kullanılacaksa, doğal arpa unu olmasına dikkat ediniz.Detaylı bilgi için doktorunuza danışınız.

Arpa unundan ekmek olur mu?

Arpa ekmeği Baltık ve İskandinav ülkelerinde sıklıkla tüketilen ekmek çeşididir. Arpa taneleri tam buğday ve yulafa kıyasla mucize bir içeriğe sahiptir. Bolca diyet lifi içerir ama yapısındaki farklı biyoaktif besin maddeleri sebebiyle sağlığa faydaları tartışmasızdır.

Arpa ekmeği ne işe yarar?

Vücut İhtiyaçlarını GiderirKolestrol oranını düşüktür, bu sayede tüketilmesi durumunda kolestrole iyi gelecektir.Kalp hastalıklarını önler.Damar tıkanıklığını önler.Yağ yakıcı etkisi vardır.Kan şekerini dengeler.Kas ve kemik sistemini geliştirerek kireçlenmeyi önler.Bağırsaklara iyi gelir.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
arpaunufaydalarıarpaunununfaydalarıarpaununeişeyarararpadanekmekolurmuarpaununerelerdekullanılırarpaunufiyatlarıorganikarpaunutaşdeğirmenarpaunukatkısızgeleneksel
BENZER ÜRÜNLER
Yeni Sezon Ürünü
  
  
Organik Arpa Yarması
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.