0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Arpa%20Ezmesi
  • Organik%20Arpa%20Ezmesi
Organik Arpa Ezmesi
Ürün Kodu : 884
48.66 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
300gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Arpa Ezmesi – Organic Barley Paste
Mevsiminde özenle toplanan ve seçilenArpa Taneleri geleneksel yöntemlerle taş değirmenlerde öğütülerek  katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir.
Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. 
Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Arpa (Hordeum vulgare), buğdaygiller (Poaceae) familyasından bir tahıl bitkisidir. Arpa, insan beslenmesinde ve hayvan yemi olarak yaygın olarak kullanılan bir tahıldır. Ayrıca bira ve alkollü içeceklerin üretiminde de önemli bir bileşendir. Arpanın sağlık faydaları şunları içerebilir:

  1. Yüksek Lif İçeriği: Arpa, lif bakımından zengindir. Bu lifler sindirim sistemi sağlığını destekler, kabızlığı önler, sindirimi artırır ve bağırsak sağlığını destekler.

  2. Kilo Kontrolü ve Sağlıklı Kilo Yönetimi: Arpa, düşük yağ içeriğine sahip ve doyurucu bir besindir. Bu nedenle, sağlıklı bir kilo yönetimine katkıda bulunabilir ve tokluk hissini artırarak aşırı yeme riskini azaltabilir.

  3. Kan Şekerinin Düzenlenmesi: Arpa, kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olabilir. Lif ve kompleks karbonhidratlar içeriği nedeniyle kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olabilir ve tip 2 diyabet riskini azaltabilir.

  4. Kalp Sağlığı: Arpa, lifler, antioksidanlar ve fitokimyasallar içerir. Bu bileşenler, kolesterol seviyelerini düşürebilir, kan basıncını düzenleyebilir ve kalp hastalığı riskini azaltabilir.

  5. Mineral ve Vitamin Deposu: Arpa, demir, magnezyum, fosfor, çinko ve B vitaminleri (özellikle tiamin, riboflavin ve niyasin) gibi birçok mineral ve vitamin içerir. Bu besin maddeleri vücudun sağlıklı bir şekilde fonksiyon göstermesi için önemlidir.

  6. Bağışıklık Sistemini Güçlendirme: Arpa, antioksidanlar ve diğer besin maddeleri içerir. Bu bileşenler, bağışıklık sistemini güçlendirebilir ve vücudu hastalıklara karşı koruyabilir.

  7. Kanser Riskini Azaltma: Bazı çalışmalar, arpanın içerdiği antioksidanların kansere karşı koruyucu etkisi olabileceğini öne sürmektedir.

Arpa, çorba, pilav, salata, kepekli ekmek ve kahvaltılık gevrekler gibi birçok farklı yemekte kullanılabilir. Beslenmeyle ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, bir beslenme uzmanına danışmanız önerilir.Besin Değerleri


100 gr1 Porsiyon (Orta)
Karbonhidrat (g)77.7277.72
Protein (g)9.919.91
Yağ (g)1.161.16
Lif (g)15.615.6
Kolesterol (mg)00
Sodyum (mg)99
Potasyum (mg)280280

100 gr1 Porsiyon (Orta)
Kalsiyum (mg)2929
Vitamin A (iu)2222
Vitamin C (mg)00
Demir2.52.5


Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
arpaezmesinasılyenirarpaezmesikaçproteinarpaezmesifaydalarıarpaezmesinasılyapılırarpaezmesifiyatlarıarpaezmesinasılyenirorganikarpaezmesikatkısızkoruyucusuzarpaezmesifaydaları
BENZER ÜRÜNLER
  
  
Orga Arpa Ezmesi
Orga Arpa Ezmesi
46.67 TL
Yeni Sezon Ürünü
  
  
Organik Arpa Kepeği
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.