0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Ardıçlı%20Bitki%20Çayı
  • Organik%20Ardıçlı%20Bitki%20Çayı
Organik Ardıçlı Bitki Çayı
Ürün Kodu : 513
70.13 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
80gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Ürün Açıklaması: Ardıçlı Bitki Çayı  -  Herbal Tea With Junıper 
 
Mevsiminde taze olarak topladığımız ayrıca Organik Sertifikalı olarak orman arazilerimizde topladığımız geleneksel yöntemler uygulayarak güneşte ve gölgede kurutup, satışa hazır hale getiriyoruz.

Ardınç Tohumu Nedir?

Ardıç tohumu, dağlık bölgelerde yetişen ve görüntü itibari ile çalıya benzeyen bitki türüdür. Diğer ağaç türlerine oranla ömrü fazlasıyla uzundur. Yağ olarak da tüketilirken, ağır yemekleri hafifletmek amacıyla ve özellikle şifa veren yönünü kullanmak amacı ile bir takım hastalıklarda da tedavi amaçlı kullanılmaktadır.Kuşlar sayesinde artışı sağlanan ardıç ağacı, Anadolu’da süregelen birçok medeniyete eşlik  etmiştir. Ardıç ağacı, sürekliliğini devam ettirebilmek için kuşlara ihtiyaç duyar. Ağaçtan dökülen tohumları çiğneyip sindirdikten sonra dışkılama yolu ile toprağa bırakırlar. Bu  şekilde yeniden yeşerme olayı gerçekleşir. Meyvesi ve dalları, geçmiş yıllardan beri şifa veren bitki olarak anılmasına sebep olmuştur. Ardıç Tohumu Özellikleri  Nelerdir? Ardıç tohumu, dağlık bölgelerde yetişir. Bu faydalı tohum görünüm itibari ile çalıya benzeyen bir bitki türü ürünüdür. Diğer ağaç türleri ile kıyaslandığı zaman uzun ömürlü yapıya haizdir. Yağ olarak da tüketilir. Ağır yemekleri hafifletmek amacı ile tüketimi gözlenir. Şifa verici özelliği ile çeşitli hastalıkların bitkisel yöntemlerle etkili bir biçimde tedavisinde kullanımı tercih edilen özel bir tohum türüdür.

Ardıç Tohumu Ne İşe Yarar? 

 Ardıç tohumu, toksinlerin temizlenmesinde etkili olmaktadır. Kötü kolesterolü düşürerek kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltmaktadır. Ruhsal hastalıklar için eski çağlardan beri kullanılan ardıç ağacının tohumundan yapılan çay, vücuttaki sinirleri yatıştırmaktadır. Bunun yanında dalları yakılıp çıkan duman yolu ile de beyindeki hücrelerin sağlığının korunarak sinirli ve depresyonlu ruhsal durumların yaşanmasının önüne geçtiği çeşitli kaynaklarda dile getirilmektedir.

 Ardınç Çayını Kimler Kullanmamalı?

Hamileler, ciddi rahatsızlıkları olup düzenli ilaç kullananlar ve böbreklerinde iltihap olanlar, kullanmadan önce doktorlarına danışmaları ve kullanabiliyorlar ise günde ne kadar kullanma sınırı olduklarını öğrenmeleri gerekmektedir. Organik çay üretiminin her aşaması sertifikalanmış, hiçbir aşamasında kimyasal kullanılmamıştır

Ardınçlı Bitki Çayı Nasıl Kullanılır? 

Ardıç Tohumu demlenerek hazırlanır.-1 dolu tatlı kaşığı Ardıç tohumu , 1 su bardağı kaynar suya atılır. -10 dakika demlenir ve süzülür.-Günde 2-3 bardak içilir. 

Ardıç Tohumunun Faydaları Nelerdir?

Hem kurutularak hem de toz haline getirilip suda kaynatılarak da tüketilebilen ardıç tohumunun faydaları saymakla bitmiyor. Romatizmaya iyi gelmesinden tutun da güçlü bir idrar sökücü özelliği de sahiptir. Cilt hastalıklarını tedavi edici özelliği vardır. Kandaki şeker oranını en aza indirmesi, Kadınlarda sıkça görülen beyaz akıntıyı keser ve regl ağrılarını dindirmesi, Ağızda oluşan bakterilere karşı etkili olması, koku probleminin giderilmesine yardımcı olması, Kansızlık sorununa karşı etkileri, Güçlü idrar sökücü özelliğe sahip olması, gibi faydalarının yanında  Taze elde edilen dallarından yapılan çay, zayıflamak için kullanılır. Böbrekleri, mesaneyi ve idrar yollarını temizler. Pankreasın normal çalışmasına yardımcı olur.

Ardıç tohumu yenir mi?

Direk gıda olarak yemeklerde kullanılabileceği gibi çayı yapılarak da tüketilir. Ardıç ağacı tohumu içeriğindeki maddelerle rahatsızlıkları tedavi etmeye yardımcı olur.


Ardınçlı Karışık Bitki çayı İçindekiler Nelerdir:

  • Organik Rezene
  • Isırgan Yaprağı
  • Biberiye
  • Ardıç Tohumu
  • At Kestanesi Yaprağı

Na
sıl Kullanılır?


 Ardıçlı Bitki Çayı demlenerek hazırlanır.

-1 dolu tatlı kaşığı Ardıçlı Bitki Çayı , 1 su bardağı kaynar suya atılır.

-10 dakika demlenir ve süzülür.

-Günde 2-3 bardak içilir. 


·  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.Bu site Bloğumuz ve ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır.-Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.-Diyet ya da egzersiz rejiminde herhangi bir değişiklik yapmadan önce doktorunuza veya diğer sağlık birimlerine danışmalısınız..

Bu site Bloğumuz ve ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır.-Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.-Diyet ya da egzersiz rejiminde herhangi bir değişiklik yapmadan önce doktorunuza veya diğer sağlık birimlerine danışmalısınız..

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
ardıç yağıardıç ağacıardıç yağının faydalarıardıç meyvesiardıç tohumu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.