0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Muskat%20Toz
Muskat Toz
Ürün Kodu : 930
75.38 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
60gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Muskat Toz

Muskat Nedir?

Muskat, halk arasında küçük Hindistan cevizi olarak da anılan, tropik bir ağaç ve onunla aynı adı taşıyan meyvesi diyebiliriz. Asya ve Amerika'nın tropikal bölgelerinde yetiştiği bilinen, ancak çok uzun zaman önce ana vatanından kopup adı tüm dünyaya yayılan bu bitkiye "muskat" denmesinin nedenininse Umman’ın başkenti Muskat'a (Maskat'a) dayandığı söyleniyor.Genel olarak rendelenerek ya da doğrudan toz halinde alınarak kullanılan muskatın öğütülmemiş haliyse bir zeytinden biraz daha büyük boyutlarda oluyor.

Muskat Faydaları Nelerdir?

  1. İştah açıcıdır.
  2. Sindirim sistemini dengeler.
  3. Gaz giderici özelliği ile mide şişkinliğine iyi gelir.
  4. Mide ağrılarını giderir.
  5. Karaciğerin temizlenmesinde yardımcıdır.
  6. Ağız kokusunu engeller.
  7. Vücuda enerji verir.
  8. Sakinleştirici etkisi vardır.Muskat nasıl tüketilir?
Muskat bir baharat olarak beşamel sos gibi birçok sos tarifinde, kremalı yemeklerde ve hatta kek, kurabiye gibi birçok hamur işinde kullanılabiliyor. Sebze yemeklerinde ve salatalarda da kendine has tadı nedeniyle tercih edilebiliyor.Muskatın Zararları Nelerdir?


Her ne tüketirseniz tüketin, dozunda, ölçülü, yeteri kadar tüketmeniz gerektiğini unutmayın.Süt ürünleri ile birlikte tüketildiğinde baş dönmesi, mide bulantısı, kabızlık, kalp ritminde bozukluk ve hatta halüsinasyon gibi şikayetlere sebep olabilir. Bu yüzden bebeklerde kullanımda mutlaka doktor kontrolünde tüketilmesi gerekir.Çok fazla ve sürekli kullanıldığında böbrek rahatsızlıklarına veya beyin hasarına yol açabilir. Özellikle alerjik bir bünyeniz varsa veya diyabet, kardiyovasküler rahatsızlıklar, böbrek yetmezliği, anksiyete gibi şikayetleriniz varsa mutlaka doktorunuza danışarak tüketmenizde fayda var. Bu gibi yan etkilerle karşılaşmamak adına mutlaka tariflerde belirtiği kadar kullanmakta fayda var. Aşırı doz kullanımında merkezi sinir sisteminde hasara yol açarak hipotansiyon, şok geçirme, uyuşukluk, bulanık görme, bulantı, kusma gibi şikayetlere yol açabilir. 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
Muskat
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.