0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Malt%20Unu
Malt Unu
Ürün Kodu : 947
63.00 TL   +Kdv
Gramajlar
450gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Malt unu nedir?

Malt Unu , maltlanmış arpa çekirdeklerinden yapılan tam tahıllı bir undur. Buğday unu ile aynı boyutta olan parçacıklardan oluşur. Maltlı arpa, ham arpanın yalnızca su, ısı ve zamanla doğal olarak işlenmesiyle oluşturulur. Ham arpa, hafif işlem gördüğü için doğal olarak adlandırılır. Demleme, Çimlenme ve Kurutma, maltlama işleminin üç aşamasıdır. Sonrasında ise malt unu elde edilir.

Malt unu nerelerde kullanılır?

Yüksek protein konsantrasyonuna sahip Malt Unu genellikle gıda işinde kullanılır. Malt, içeceklerde, unlu mamullerde (kekler, simit, ekmekler), tahıllarda ve atıştırmalıklarda (protein çubukları, yoğurtlar, şekerlemeler) kullanılan malt özleri adı verilen sıvı veya toz tatlandırıcılar üretmek için daha fazla işlenebilir.

Malt unu nasıl kullanılır?

Malt kullanmanın en iyi yolu, tarifinizdeki şekerin bir kısmının yerine geçmesidir. Çok fazla malt, aşırı dayanıklı hamura ve hoş olmayan ekşi bir tada yol açabileceğinden, bunu idareli kullanmak önemlidir. Birçok ekmek unu zaten malt tozu eklemiştir, bu nedenle daha fazlasını eklemeden önce malzemeleri kontrol ettiğinizden emin olun. Sizinkinde değilse, bir çay kaşığı şekeri yarım çay kaşığı diastatik malt unuyla değiştirmek, hamurunuzu aşırı doldurmadan ihtiyacınız olan etkiyi sağlamak için yeterli olacaktır.

Ekşi hamur için az miktarda diastatik malt unu da yararlıdır, başlangıç ​​koloniniz kendini kurarken bakteri ve mayalara yavaş bir enerji salınımı sağlar. İlk dinlenme periyodundan sonra başlatıcınıza yarım çay kaşığı ekleyin.

Doğru miktarlarda kullanıldığında, diastatik malt unu, güçlü bir kabarmayı, iyi dokulu kırıntıları ve parlak kahverengi bir kabuğu destekleyen küçük bir tutam ile bir fırıncının gizli bileşeni olabilir. Her iki malt unu türü de fırınınıza lezzet ve renk katmak için kullanılabilir.

Malt unu nasıl elde edilir?

Malt Unu , maltlanmış arpa çekirdeklerinden yapılan tam tahıllı bir undur. Buğday unu ile aynı boyutta olan parçacıklardan oluşur. Maltlı arpa, ham arpanın yalnızca su, ısı ve zamanla doğal olarak işlenmesiyle oluşturulur. Ham arpa, hafif işlem gördüğü için doğal olarak adlandırılır.

Malt ekmeği nedir?

Tüm ekmek çeşitlerinde kullanılabilen fermente edilmiş arpa maltı unudur. Güçlü aroması ile ekmeklere lezzet, aroma ve hoş koku verir. Kahverengi iç yapıda ekmekler elde edilmesini sağlar, iç yapı ve kabuk rengini düzenler.

Malt unu gluten içerir mi?

Kavrulmuş malt unu ayrıca çikolata, tatlılar, sıcakta çözünen içecekler ve malt kahvesinin yanı sıra, bebek mamaları üretiminde de kullanılır. ALERJEN UYARISI : Gluten içeren ürünlerle aynı hatta üretilmiştir, eser miktarda da olsa gluten içerebilir.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
Malt UnuMalt unu gluten içerir mi?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.