0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Kırmızı%20%20Pirinç
Kırmızı Pirinç
Ürün Kodu : 690
82.91 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
550gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

zKabuklu Pirinç "Kırmızı"

Kırmızı pirinç nedir?

Eskilerden veya çocukluğundan bu pirinç türüne aşina olanların bir nostalji ürünü olarak sıklıkla talep ettikleri kırmızı çizgili, pembeli, kırmızı pirinç; yöremizde ve Türkiye'nin çeltik yetiştirilen bir kaç bölgesinde yetişen lezzetli bir pirinç türüdür.

Kırmızı -Kızıl Pirinç Faydaları Nelerdir?

 Birçok hastalığın iyileştirilmesine ve önlenmesine yardımcı olan antioksidanlar ve magnezyum ile çeşitli enfeksiyonlara karşı savaşmaya yardımcı olan selenyum içeriğiyle bağışıklığı güçlendirir.• Glisemik indeksi düşük olduğu için şeker seviyesinin ve şeker hastalığının kontrolüne yardımcı olur.• Kırmızı pirinç harika bir lif kaynağıdır. Bağırsak hareketini kolaylaştırır ve sindirimi artırır.• Kırmızı pirinçte bulunan lif ve kepek uzun süreli tokluk hissi verir.• İçindeki kepek, kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olduğundan kardiyovasküler hastalık riskini azaltır.• Zengin bir kalsiyum ve magnezyum kaynağı olan kırmızı pirinç, kemik yoğunluğunu artırmak, artrit ve osteoporozu önlemek için harika bir besindir.

Pirinçler Renkler arasındaki fark  Nedir?

Beyaz pirincin kabuk, kepek ve tohumu yoktur. Bu nedenle, diğer pirinç çeşitlerine nazaran daha az vitamin ve mineral içerir. Daha yüksek glisemik indekse sahiptir ve iyi bir doğal karbonhidrat kaynağıdır.• Kahverengi pirinçte dış kabuk çıkarılır, ancak kepek tabakası ve tohumu kalır. Dolayısıyla beyaz pirince kıyasla daha fazla lif içerir.• Siyah pirinç, pirincin tüm dış katmanlarını içerir. Bu nedenle de diğer iki pirinç çeşidine kıyasla yüksek bir antioksidan ve lif kaynağıdır.• Kırmızı pirince gelince, antosiyanin sayesinde besin açısından süper zengin ve sağlığa çok yararlıdır.


Kırmızı pirinç kaç kalori?
"); display: inline-block; height: 24px; width: 24px; transform: rotateZ(-180deg);">
Porsiyon Büyüklüğü : 50 - 60 gr.
Besin ÖğeleriDeğerlerGünlük Miktar
Kalori207%10,3
Yağ0,8 g%1,2
Karbonhidrat45,1 g%15,0
Şeker0 g%0Besin Değerleri100 gr1 Porsiyon (60gr)
Kalsiyum (mg)2313.8
Vitamin A (iu)00
Vitamin C (mg)00
Demir2.61.56

Esmer Kırmızı Pirinç, beyaz pirincin daha az işlenmesi sonucu elde edilir ve lif içeriği daha yüksektir. B grubu vitaminlerinin ve potasyum, magnezyum, fosfor minerallerinin iyi bir kaynağıdır. Bu nedenle pirinç yerine esmer pirinç tercih edilebilir.


Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
Kabuklu Pirinç ’’Kırmızı’’
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.