0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Doğal%20Teff%20Unu
Doğal Teff Unu
Ürün Kodu : 883
126.00 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
450gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Teff Unu-Teff

Teff unu, Kuzey Etiyopya menşeli teff bitkisinin tohumlarından elde edilen glutensiz bir un çeşidini oluşturuyor.Türkiye'de bulunan teff çeşidi kahverengi olanı. Teff unu dediğimiz şey de teff tohumunun öğütülmesi sonucu elde edilen un.Mucize tahıl olarak bilinen teff’in 7 gramı duble yumurtada bulunan proteine eş değer protein bulundurmaktadır. Teff protein yapısında, hayvansal gıdalarda olduğu gibi, kan plazmasında bulunan albumin mevcuttur.

Teff Unu;Yüksek ve içerdiği mükemmel amino asit dengesi sayesinde, çok kaliteli bir protein yapısına sahiptir.Yüksek miktarda diyet lifi içerir.Kalsiyum, demir, magnezyum, vitamin ve mineraller yönünden zengin bir besin kaynağıdır.Sindirim sistemini düzenler, bağırsak hareketini artırır. Kabızlığı önler.Metabolizmayı hızlandırır, yağ yakımını ve kilo vermeyi kolaylaştırır. İştah kontrolüne yardımcıdır.Vücudun kan akışını düzenler.Kansere karsı koruyucudur.Kan şekerini dengeler. İçerdiği komplex karbonhidratlardan dolayı kan şekerini daha kolay kontrol altına alır, özellikle insülin direnci veya diyabeti olan kişiler rahatlıkla tüketebilir.Teff Unu glüten içermemesinden dolayı çölyak hastaları tarafından rahatlıkla tüketilebilmektedir.Vegan ve vejetaryenler günlük besin maddesi ihtiyaçlarının büyük bölümü teff unu ile karşılayabilmektedir.

TEFF unu ne ise yarar?

Glutensiz bir bitki olan teff çölyak hastalarının tüketebileceği bir besin deposu. Önemli ölçüde protein, magnezyum, kalsiyum, fosfor, demir ve C vitamini içerir. Çok önemli bir amino asit kaynağı. Kan şekerini dengelediği için şeker hastaları için önemli bir insülin dengeleyici.

Teff Unu Faydaları Nelerdir?

Teff unu faydaları aslında saymakla bitmiyor. Ben en belirgin olan başlıca faydalarını sizler için özetleyeceğim. Teff ununun faydaları:Teff, büyük miktarda magzezyum, fosfor, demir, kalsiyum ve C vitamini içermektedir. (Teff’in içerisinde bulunan demir vücudumuz tarafından kolayca emilebilir.)Teff unu aynı zamanda bir protein deposudur. Teff ununun yaklaşık 50 gramlık porsiyonu 7 gram protein içerir. (Bu, büyük bir yumurtadaki proteine karşılık gelmektedir.)Glütensiz olması sayesinde çölyak hastalarının ve benim gibi glüten intoleransı olanların gönül rahatlığıyla tüketebileceği bir tahıldır.Sindirim sisteminin düzenlemede de önemli rol oynayan teff, kabızlık sorunu yaşayanlar için de faydalıdır.Teff, daha fazla enerji sağladığından kahvaltılarda tüketimi gün boyu daha enerjik hissetmenize yardımcı olur.Teff tohumu ve unu önemli bir amino asit kaynağıdır.Teff, yağ yakımını hızlandırdığından kilo vermeye de yardımcı olur. Eğer diyet yapıyorsanız ya da kilonuza dikkat ediyorsanız teff ununundan ekmek hazırlayarak öğünlerinizde bu ekmekten 1-2 dilim tüketebilirsiniz.Kan dolaşımını düzenleyen teff B6 vitamini açısında da zengindir. B6 vitamini vücudun ürettiği homosistein miktarını düzenlemeye yardımcı olur. Homosisteinin kalp hastalıkları ve enflasmayon oluşumuna neden olduğu bilindiğinden kalp sağlığı için de teff oldukça yararlıdır.

Teff ununda nişasta var mı?

yeni süper besinimiz. gluten içermiyor, kalsiyum ve protein açısından çok zengin. içerdiği karbonhidrat büyük oranda dayanıklı nişasta, yani vücutta kısa sürede parçalanmıyor, kan şekerinde ani dalgalanmalara neden olmuyor.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır. Bu site Bloğumuz ve ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır.-Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.-Diyet ya da egzersiz rejiminde herhangi bir değişiklik yapmadan önce doktorunuza veya diğer sağlık birimlerine danışmalısınız.. ·  Bu site Bloğumuz ve ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır.-Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.-Diyet ya da egzersiz rejiminde herhangi bir değişiklik yapmadan önce doktorunuza veya diğer sağlık birimlerine danışmalısınız.

Bilgilendirme:Ürünlerde uyguladığımız  indirimli ve kampanyalı satış fiyatları Bayi ve satış mağazalarımızda geçerli değildir.


Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
Teff Unu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.