0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi

Probiyotik Nedir? Faydaları Nelerdir?

Probiyotik Nedir?  Faydaları Nelerdir?


Ülkemizde yetişen Tıbbi Aromatik ve Endemik pozitif bitkilerin (700’den fazla bitki) her birinin probiyotiklerinin ayrı ayrı elde edildikten sonra mayaya dönüştürülüp, elde edilen  bu mayayla mayalanıp oksijensiz fermantasyon yöntemiyle parçalanıp yapısında bulunan enzim, vitamin ve minerallerinin elde edilmesi sonucu ortaya çıkan ürünler ile birlikte  Polenlerin de mayalarının elde edilip oksijensiz fermantasyon yöntemiyle parçalanması sonucu elde edilmiş sıvının saf haldeki haline  Probiyotik denir.

  Anadolu'daki 700’den fazla bitkinin ve ülkemizin değişik bölgelerinden elde edilmiş polenlerin ayrı ayrı fermantasyonundan elde edilmiş PROBİYOTİKLER insan vücudunda metobolizmanın verimli çalışması için gerekli olan faydalı bakterilerdir . Damıtılmamış mayalı bir içecektir.  Alerjen madde ve glüten içermez. Koruyucu kimyasallar içermez.


 Probiyotik, içerik olarak elde edildiği bitkileri parçalayan Probiyotikler, elde edildikleri bitkilerin yapısında bulunan enzimler, vitaminler  ( A, B1,B2,B3, B4, B5, B6, B9, B11, B12, B17, C, D, E, K, K2 vitaminleri ), Folik asit, insanların bitkilerden aldığı tüm mineralleri içerir.


İnsan metabolizmasının verimli çalışabilmesi için  vücudumuzda bulunması gereken enzim sayısı 3200 kadar olup bu sayı sizlerde  600 kadardır.  Metabolizmamızın verimli çalışabilmesi için  vücudumuzda bulunması gereken Probiyotik çeşidi 1.000 kadar olup bu sayı bizlerde 65-70 kadardır.

 

PROBİYOTİKLERİN ÖNEMİ ve FAYDALARI

Probiyotikler faydalı bakteriler olup;

1. Dış koşullara hemen uyum sağlar bizlerin uyum sağlamamız için bize gen aktarırlar.

2. Besinlerin %70’den daha fazlasını probiyotikler sindirirler.

3. Eğer tükettiğimiz besinlerin probiyotiği mevcut değilse başka bir bakteri tarafından parçalanırsa metabolizmamıza zararlı bir ürün haline gelebilir. (Greyfurt, nar gibi besinlerin kemoterapi alan hastalarda olumsuz sonuçlar doğurduğu gibi.)

4. İnsan bedeninde Patojen ya da Tümör varsa, bunların atıklarından o hücrelerin bulunduğu noktaları tespit edip beyine bildirirler ve o hücrelerin yok edilmesi için vücudumuza gen aktarırlar. ( Eğer o hücreleri tanımlayacak Probiyotikler bağırsağınızda varsa)

5. Seratonin hormonunun %95’i bağırsaklarımızda salgılanır. Antidepresan kullanımının nedeni seratonin hormonunun salgılanmayışından (probiyotik eksikliği) kaynaklıdır.

6. Probiyotikler besinleri parçalayıp onların yapısındaki enzimleri açığa çıkarırlar.

7. Probiyotikler besinleri parçalayıp onların yapısındaki vitaminleri açığa çıkarırlar.

8. Probiyotikler besinleri parçalayıp onların yapısından açığa çıkan enzimler zararlıysa, onları parçalayıp vücuda zarar vermesini engellerler.

9. Sindirilmiş besinlerin bağırsaktan kana geçtiği noktaların etrafını çevreleyerek kana geçecek besinleri kontrol ederler.

10. B ve K vitaminleri kalın bağırsakta Probiyotikler tarafından üretilir.

11. Probiyotikler vücudumuzun ihtiyaç duyduğu enzimleri üretirler. 

12. Probiyotikler bağışıklık sistemimizi güçlendirirler, T hücrelerine destek sağlarlar.

Probiyotikler uygun koşullarda bölünerek her 15 dakikada bir iki katına çıkarlar. Bu nedenle herhangi bir probiyotik kaynağında probiyotik çeşitliliği daha önemlidir.Metabolizmayı verimli hale getirir,

FAYDALARI:

  1.  Bağırsak florasını zenginleştirir,
  2.  Metabolizmanın verimli hale gelmesine bağlı olarak bağışıklık sistemi  güçlendirir,
  3. Vücut direncini  arttırdığı gözlenmiştir.
  4. Metabolizmayı verimli hale getirmesi sebebiyle yağların yakılmasına yardımcı olmasından kaynaklı olarak kilo vermenize yardımcı olur.
  5. Hücrelere bölünme yeteneği kazandırır.
  6. Bağırsaklardaki faydalı bakterilerin çeşitliliğini arttırarak organların ve salgı bezlerinin verimli çalışmasını sağlar.
  7. Sinir hücreleri üzerini kaplayan miyelin kılıfın tamir edilmesinde rol alan Glia hücrelerinin ihtiyacı olan besinleri içerir.
  8. Vücudun iyon dengesini düzenler.
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.