0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi

BAHARATLAR ve TARİHİ

┌DOĞANIN HEDİYESİ BAHARATLAR┐


Oldukça bilinmeyen bir konu, Baharatların tarihçesi. Baharatlar, binlerce yıldır insan tarihinin önemli bir parçası.

Mısır'da baharatların ticareti M.Ö. 2000 yılına kadar uzanıyor. İlk başlangıçta, baharatların sadece ticari amaçlar için kullanıldığı düşünülüyor. Aynı zamanda, baharatlar tıbbi amaçlar için de kullanılıyordu.

Mısır'da baharatlar plak olarak görülüyordu ve hastalıkların tedavisinde kullanılıyordu. M.Ö. 3000 yılında, Hindistan'da baharatların kullanımına tanıklık edildi. Hint baharatları, ticari amaçlarla ticaret yoluyla diğer ülkelere gönderildi. İbranice'de baharat kelimesi "spice" olarak tanımlanıyordu. Roma İmparatorluğu döneminde, baharatların popülerliği arttı. Roma İmparatorluğu, baharatların ticaretini yasakladı. Buna rağmen, baharatların ticareti hala devam ediyordu. Orta Çağ'da, baharatlar, özellikle manastırlar tarafından satıldı.

Orta Çağ'da, Avrupalılar baharatları arayıp bulmak için uzun seyahatlere çıktı. 1500'lerde Avrupalı tüccarlar baharat aramak için Asya'ya gittiler. Hindistan ve Endonezya'ya seyahat ettiler. Portekizliler bu yolculuğa çıkan ilk Avrupalılardı. Portekizliler 1506 yılında Hindistan'ın Goa kentinde bir koloni kurdular. Bu koloni pamuk, ipek, tarçın ve biber gibi ürünlerin ticareti için kullanıldı.


Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.